Лотерейний бізнес України поза межами Закону

Серпень 1, 2016

На сьогоднішній день на території Запоріжжя та України безперешкодно діють приватні структури з випуску та проведення лотерей, засновниками яких є суб’єкти іноземного походження. Серед низ можна виділити наступні підприємства :

1. ТОВ «М.С.Л.» (засновник «EVOLOT LIMITED» – юридична особа, що діє за законодавством республіки Кіпр)
2. Підприємство з 100% іноземними інвестиціями «Українська Національна Лотерея» (засновник «Олімпік Голд Холдінгз Лімітед» – юридична особа, що діє за законодавством Британських Віргінських островів)
3. ПАТ «Патріот» («CEHRIBA INVESTMENTS LIMITED» – юридична особа, що діє за законодавством республіки Кіпр)

З приводу цього ”Антикорупційний рух “Запоріжжя” звернувся до Міністерства фінансів України щодо законності діяльності ПІІ «Українська Національна Лотерея».

Згідно статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» було визначено, що діяльність з випуску та проведення лотерей в Україні підлягає ліцензуванню.

В результаті перевірки було визначено, що строк дії ліцензій на здійснення діяльності з випуску та проведення лотерей закінчився у І кварталі 2014 року у суб’єктів господарюваня:

  • підприємство з 100% іноземними інвестиціями «Українська Національна Лотерея»;
  • ТОВ «М.С.Л.»;
  • ПрАТ «Патріот»
  • ПАТ «Державний ощадний банк України»

Відповідно до частини другої статті 15 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що підприємства продовжують свою діяльність з випуску та проведення лотерей без ліцензії.

Так, Міністерством юстиції України було надано правову оцінку проведеня діяльності операторів лотерей без ліцензій.

Указом Президента України від 16. вересня 2015 року введено в дію рішення РНБОУ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів(санкцій)».

Відповідно до даного рішення до ТОВ «М.С.Л.» та ПАТ «Патріот» введено наступні санкції:
1) блокування активів;
2) запобігання виведенню капіталів за межі України;
3) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
4) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
5) заборона Нацбанком здійснення реєстрації учасника міжнародної платіжної системи , платіжною організацією якої є резидент іноземної держави.

Наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі було введено спеціальні санкції- тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності- до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України до ТОВ «М.С.Л.» та ПАТ «Патріот».
Проте, не зважаючи на вищезазначені Наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі також було введено спеціальні санкції- зупинення зовнішньоекономічної діяльності- до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в Україні до ТОВ «М.С.Л.» та ПАТ «Патріот».
Але не зважаючи на вищезазначені  обмеження структури продовжують проводити лотереї.

13882187_1567398130232294_7723733313613070454_n 13892364_1567398126898961_1230888457770851565_n

Категорії: Запоріжжя, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *