У Запоріжжі все частіше викрадають дітей

Серпень 3, 2016

30 липня весь світ відзначив Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Найбільш незахищені серед суспільства – діти. В Європі щогодини викрадають 120 дітей, а в США – 53 дитини.

На жаль, Україна теж не зстрахована від таких випадків. Були виявлені вже неодноразові випадки викрадення дітей.В одних випадках їх перепродували новим батькам, в інших дітей гвалтували і, навіть, вбивали, як це сталося в Запоріжжі в минулому році з 8-річною Настею Бобковою.

Частина дітей потрапляють за кордон з метою трансплантації органів. Бо саме вони не мають набору раніше перенесених хвороб і органи частіше ідеально підходять реципієнтам.

 

Викрадення 2-місячного немовля Вікторією Шкільною

 

У липні 2014 року  вночі було викрадено з колиски 2-місячного немовля у Вікторії Оксин раніше судимою громадянкою Вікторією Шкільною. Пізніше мати викрадачки одумалася і через кілька годин підкинула немовля в магазин.

Ось уже майже два роки йде судова тяганина в Ленінському районному суді Запоріжжя. На сім’ю потерпілої чиниться колосальний тиск з боку правоохоронців і бандитів, щоб остання відмовилася від звинувачення.

Протягом року відбулося вимагання грошей, спроба відібрати автомобіль, неодноразові напади і нанесення тілесних ушкоджень, викрадення одного з родичів потерпілої. Проти брата потерпілої Андрія Кузьменка з надуманих причин співробітниками поліції було порушено кримінальну справу і він був засуджений.

Ось уже майже два роки викрадачку безуспішно намагаються засудити в Ленінському районному суді Запоріжжя. На сім’ю потерпілої чиниться колосальний тиск з боку правоохоронців і бандитів, які вимагають, щоб потерпіла Оксин відмовилася від звинувачення і пробачила підозрювану у викраденні. Правоохоронці і бандити перейшли від погроз до дій.

Протягом року відбулося викрадення одного з родичів потерпілої, вимагання грошей, спроба відібрати автомобіль, неодноразові напади і нанесення тілесних ушкоджень. Проти брата потерпілої Андрія Кузьменка з надуманих причин співробітниками поліції було порушено кримінальну справу і він був засуджений.

Сама ж крадійка дала свідчення, що до викрадення вона домовилася зчиновниками про отримання сфальсифікованих документів на майбутню дитину, яку вона планувала викрасти в запорізькій сім’ї.
Справа Насті Бобкової
Ще одне потрясіння відбулося минулого року, коли викрали 8-річну дівчинку все місто кинулося на допомогу, та було вже запізно. Швидко був затриманий підозрюваний, чоловік був направлений в СІЗО. Проте,  жоден зі свідків не впізнав в підсудного Дмитра Свалова людини, який викрав дитину і причетний до вбивства Насті. Також не був пізнаний свідками і автомобіль, на якому злочинець викрав дитину.
З цього приводу у правозахисників є ряд підозр у фальсифікації всієї кримінальної справи.
На вимогу прокуратури суд заборонив до винесення обвинувального вироку адвокатам давати будь-яку інформацію для преси. А згодом з’ясувалося, що слідчий, який розслідував цю справу, підозрюється у фальсифікації іншої кримінальної справи – “Справи Рохкіна”.
Викрадення Лізи Волинець

Останній випадок – це “викрадення”, що відбулось 24 травня 2016 року в Запоріжжі мешканкою Івано-Франківська Надією Калаур 5-річної Єлизавети Волинець і спроба забрати її 2-річного братика Микиту. Правозахисники і журналісти, які провели журналістське розслідування виявили коло осіб, кожен з яких підозрюється правозахисниками у виконанні своєї конкретної ролі в цьому злочині. Наразі кримінальну справу розглядає місцева прокуратура № 1 м. Запоріжжя.

Цікаво, що допомагала “вилучити” дитини у тимчасового опікуна, якого ніхто опікунства не позбавляв, запорізька поліція.

Незрозуміло на підставі чого, начальник служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Іван Ковалик приймає рішення про передачу дитини Надії Калаур. Адже її не знають близькі родичі Лізи і свої родинні зв’язки вона офіційно довести не може. Так, начальник служби у справах дітей Леся Дзунза прийняла від Калаур папір з намальованою від руки родоводу, яка нібито доводить далеку родинний зв’язок з дітьми.

Калаур надала лист правоохоронним органам, в якому йшлося про те, що рідна бабуся дівчинки –  Галина Іванчук дала дозвіл на передачу дитини. Проте, пізніше з’ясувалося, що бабуся дитини ніякого дозволу не давала.

Виходить, що дитина проживає абсолютно у чужої людини незаконно, а “викрадення” дитини є злочином, який класифікується кримінальним кодексом України як стаття 146 ч.2 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

За свідченням родичів дитини, після початку проживання у Калаур у дівчинки намітилися значні розлади психіки. Через виниклу психологічної проблеми, Калаур звернулася до своїх колег в області психіатрії та проводить курс лікування дитини.

Чому йде така боротьба за дітей?

А все дуже просто – за дітьми вважаються дві квартири в м.Калуш Івано-Франківської області і ключі від однієї з квартир Калаур видали ще до того, як із Запоріжжя забрали Лізу Волинець.

Щоб стати законною опікункою двох квартир Надії Калаур все ж потрібні дві дитини. Батько другої дитини в Запоріжжі пройшов тест ДНК і вже є докази, що саме він батько рідного брата Лізи Волинець. Після офіційного оголошення його батьком, він, швидше за все, буде подавати в суд на івано-Фрнаковскої службу по захисту дітей і запорізьку поліцію, звинувачуючи їх у крадіжці дитини.

Категорії: Запоріжжя, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *