Як Бриль та запорізькі опоблоківці заробили 11 мільйонів на онкодиспансері, — СБУ веде справу

Вересень 13, 2019

СБУ в Запорізькій області підозрює посадовців КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” у придбанні лінійного прискорювача у ТОВ “Біосенс” за завищеною на 10,7 млн грн ціною.

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду від 6 вересня, передає «НашіГроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” Запорізької облради наприкінці 2018 року придбала у ТОВ “Біосенс” медичний лінійний прискорювач Elekta Infinity виробництва компанії “Elekta Limited” (Британія) та низку додаткового обладнання за 64,85 млн грн.

За інформацією «Акцента», це спільна сфера колишнього очільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля та представників запорізького «Опозиційного блоку».

Однак згодом з’ясувалося, що на митниці вартість прискорювача задекларували на рівні 45 млн грн (решту обладнання купили в Україні за 1,2 млн грн). Водночас, “Біосенс” придбало це обладнання у нерезидента за 54 млн грн – з урахуванням граничних постачальницько-збутових надбавок в розмірі 10% та ПДВ в розмірі 7%. Таким чином, різниця між вартістю придбаного “Біосенс” обладнання і ціною, за яку воно продало його онкологічному диспансеру складає 10,7 млн грн, що є збитками для бюджету України. Основною метою таких оборудок є ослаблення й руйнування економіки України.

Окрім цього, посадовці лікарні та Тимчасової контрольної комісії обласної ради з розробки програми з покращення матеріально-технічного оснащення вказаної установи виїздили до Швеції на виробничі потужності фірми “Elekta Synergy та усвідомлювали фактичну вартість обладнання.

З огляду на це, СБУ в Запорізькій області у серпні 2019 року відкрило кримінальне провадження №22019080000000060 за ст. 111 та 191 кримінального кодексу та згодом звернулася до суду для отримання доступу до низки митних документів, на що отримала доступ.

Зазначимо також, що в ухвалі вказується на змову невстановлених посадовців Запорізької облдержадміністрації, комунальної установи та вищезгаданої тимчасової комісії облради.

Категорії: Запоріжжя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *