В Запоріжжі повітря вимірюватимуть на 6 нових шкідливих речовин

Листопад 19, 2019

В Запоріжжі невдовзі 6 станцій громадського моніторингу починуть вимірювати  6 додаткових небезпечних речовин у повітрі.

В рамках міжнародного проекту «Чисте повітря для України» українські розробники «Ecocity» (Івано-Франківськ) у співпраці з ГО «Дзига» за підтримки чеської організації «Арніка» встановлять в Запоріжжі 6 станцій громадського моніторингу повітря нового покоління – «OXYGEN».

Крім дрібнодисперсного пилу, «OXYGEN» — вимірює додаткові небезпечні речовини:  діоксид азоту, оксид вуглецю, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. На сьогоднішній день станції громадського моніторингу є єдиним джерелом цілодобової інформації онлайн про якість повітря в Україні.

У четвер, 21 листопада, відбудеться брифінг-презентація першої точки встановлення станцій моніторингу якості повітря в Запоріжжі

За словами науково-технічного експерту проекту «Чисте повітря для України» Максима Сороки: «Розширені функції станцій моніторингу» «OXYGEN» «від Eco-City (Івано-Франківськ) дозволяють всім бажаючим проводити оперативну оцінку якості атмосферного повітря, а також накопичувати масиви великих даних для розрахунку і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров’я населення».

У минулому році, дослідження, проведене командою українських і чеських експертів з неурядових організацій та хіміко-технологічного інституту в Празі (VŠCHT), підтвердило небезпечний рівень забруднення навколишнього середовища в Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі, Харкові та Маріуполі. Міжнародна команда зібрала 88 проб донних відкладень, піску з дитячих майданчиків і яєць свійської птиці вільного вигулу. Зразки були проаналізовані в сертифікованій лабораторії. Створення системи громадського моніторингу навколишнього середовища і встановлення станцій моніторингу « OXYGEN » — це реакція на результати досліджень минулого року.

«Дії активних громадян промислових міст винесли на порядок денний в Україні екологічний моніторинг і вимоги прискорити реформування законодавства відповідно до європейських стандартів. Ми надаємо ресурсну підтримку активістам завдяки фінансуванню Міністерства закордонних справ Чехії в рамках Програми співпраці для трансформації і фонду «National Endowment for Democracy». Чехія вирішувала схожі проблеми з промисловим забрудненням повітря двадцять років тому. Сьогодні ми хочемо поділитися нашим досвідом і допомогти Україні пройти шлях до модернізації якомога швидше і ефективніше »- заявив Мартін Скальський, голова громадської організації» Арніка «(Чехія).

Категорії: Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *