Депутати від “Слуги народу” працюють над поверненням російськомовної преси

Січень 3, 2020

Політичний експерт Андрій Смолій у своєму Telegram – каналі проаналізував проєкт закону про засоби масової інформації, запропонований партією президента Зеленського «Слуга народу», згідно з яким питання мови буде виведено при показі та розповсюдженні кінопродукції.

Більше того, скандальний документ фактично передбачає повернення до російськомовної преси, зауважив експерт. За його словами, з 2022 року, у відповідності до закону, всі друковані ЗМІ повинні мати україномовний варіант.

«Проєкт закону, який запропонували «слуги народу», містить таку норму: « Друковані та онлайн-медіа в Україні видаються (виходять) державною мовою та іншими мовами, в порядку визначеному законами України». Це суперечить іншій нормі мовного закону: «Видання друкованих засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, здійснюється державною мовою. Застосування мов у друкованих засобах масової інформації визначає закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Іншими словами, формуються підґрунтя для вилучення норми про україномовну пресу», — наголосив Смолій.

Джерело: НОВИНИ УКРАЇНИ

Читайте також:

«Чіткий моніторинг викидів парникових газів дозволить правильно формувати подальшу політику» — Ірина Ставчук, Мінекоенерго

Корупціонери не зможуть вимагати хабарі у забудовників

Категорії: Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *