«Контрабанда надалі процвітає»

Лютий 13, 2020

Серед найпопулярніших контрабандних товарів є цигарки, але щораз частіше трапляються й наркотик.

Газета «Rzeczpospolita» звертає увагу, що цигарки і тютюн – це найпопулярніші контрабандні товари, які потрапляють до Польщі зі Сходу. Контрабанда алкоголю стала невигідною і практично перестала існувати. У випадку цигарок нелегальним ввезенням можна заробити майже у десять разів більше; це настільки спокусливо, що їх перевозять вантажівками, легковими машинами і понтонами через Буг. Були спроби використання безпілотників, та від цього експертименту контрабандисти відмовилися, бо таким способом можна транспортувати лише невелику кількість цигарок.

Хоч загально контрабанда є меншою, ніж кілька років тому, проте державний бюджет надалі втрачає від цього мільйони. «З огляду на постійне зростання цін цигарок, загроза тютюнової злочинності утримується на високому рівні» – звернула увагу речниця Головної комендатури Прикордонної служби Аґнєшка Ґоліяс.

Майже третину всіх нелегальних товарів, які прикордонники вилучили торік, затримано на східному кордоні Польщі. «Rzeczpospolita» нагадує, що цигарки потрапляють до Польщі переважно з України, Білорусі та Росії, також через Литву; в цьому беруть участь організовані злочинні групи, які займаються логістикою, транспортом і розповсюдженням товару. Цікаво, що збільшення контрабанди, в тому числі тютюнової, торік виявлено на кордоні з Росією – порівняно з 2018 роком, на 44 відсотки.

Відносно новим явищем на кордоні є поява наркотиків, які перевозять в обох напрямках. До Польщі намагаються ввезти кокаїн, «екстазі» та марихуану. А на схід вивезти гашиш та напівпродукти, з яких виробляють наркотики. Наприклад, з Польщі в Україну з такою метою вивозять деякі ліки від грипу.

До Польщі потрапляють більш екзотичні товари – нелегально добутий в Україні бурштин, лікувальні засоби, холодна зброя, арбалети. А також перехоплено живий транспорт – кількадет раків, які мали потрапити до варшавських ресторанів.

Джерело: Польське радіо

Категорії: Світ, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *