Красти не можна відмивати: корупційні махінації у Ватикані

Лютий 21, 2020

Здавалося б, корупція та релігія — явища несумісні, а стіни храму надто сакральні, щоб зводити на них свій корупційний замок.

Та ось вам історія про ватиканських високопосадовців, які проміняли самоповагу, етичні цінності та свою віру в Божі Заповіді на 129 мільйонів фунтів стерлінгів.

2019 рік. Італійські ЗМІ заговорили про корупційний скандал, ядром якого стали чиновники римо-католицького Святійшого Престолу.

Працівники Управління фінансової інформації (AIF) відмивали кошти у швейцарських банках.

Діяли вони через Fiber 4.0, інвестиційний фонд, що його підтримував Ватикан. Сприяв цьому та забезпечував роботу всього корумпованого механізму один ватиканський фінансист, що проживав у Лондоні.

У поле зору поліції фонд потрапив після інвестування 129 мільйонів фунтів стерлінгів у будівництво житла в Челсі, елітному районі Лондона. Опісля рейду Державного секретаріату та Управління фінансової інформації, від роботи відсторонили п’ятьох співробітників. Невдовзі Доменіко Джанні, голова служби безпеки Ватикану, також пішов у відставку. Ба більше, ватиканських чиновників запросили постати перед Спеціальним експертним комітетом Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії відмиванню коштів (Moneyval).

Раніше з-за стін Ватикану лунали й інші корупційні історії.
Так, наприклад, у 2012 році стався, мабуть, найгучніший скандал за всю історію Римо-католицької церкви, коли інформацію про корупційні схеми та владні перипетії наполегливо намагалися утримати в стінах Державного Секретаріату.

До того ж, Державний банк Ватикану ще від 1942 року неодноразово “покривав” зникнення коштів.

Призначення Папи Римського Франциска у 2013 році дещо змінило ситуацію. Папа визнав, що у Ватикані є корупція. Понад тим, він ініціював перший за всю історію Ватикану зовнішній аудит. Та, як це заведено, його благим намірам досі наполегливо перешкоджають бюрократи-корупціонери.

Категорії: Світ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *