Елітні автомобілі та земля в Буковелі, які придбав чиновник Нацполіції Михайло Банк, в рази перевищують офіційний заробіток

Березень 6, 2020

Михайло Банк перебуває на посаді керівника управління Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Івано-Франківській області. Заробітна платня чиновника сягає 205 тис. гривень на рік. Проте Михайло Банк зміг придбати статки, що неспівмірні з його офіційним заробітком.

ГО «Антикорупційний блокпост» звернувся до депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності та депутатів-мажоритарників Прикарпаття із закликом з’ясувати ситуацію з можливим зловживанням посадовими обов’язками.

У володінні управлінця Михайла Банка — елітні автівки і три земельні ділянки поблизу курортного «Буковелю», повідомляє ГО «Антикорупційний блокпост» з посиланням на «Апостроф».

Михайло Банк придбав автомобіль Land Cruiser 200 — 2017 року випуску, ринкова вартість якого 60 тис. $ (1,5 млн гривень). Автівка оформлена на батька. А також автомобіль Mitsubishi Pajero Wagon 2017 року випуску з ринковою вартістю 40 тис. $ (1 млн гривень), оформлений як подарунок у негрошовій формі.

На посаді очільника Департаменту захисту економіки Нацполіції Михайло Банк заволодів трьома земельними ділянками в селі Поляниця Івано-Франківської області площею 0,35 га та ринковою вартістю від 150 тис. $ (3 млн 750 тис. гривень). Земля розташована в заповідній зоні поблизу гірськолижного курорту «Буковель» та оформлена на батька.

На території земельних ділянок ведеться капітальне будівництво готельного комплексу, вартість якого, за оцінками фахівців, вже сягнула 5 млн доларів.

«Нами були направлені звернення до Міністерства внутрішніх справ, у Державне бюро розслідувань, Відкритий Офіс НАБУ з вимогою розібратися, яким чином людина, яка все життя пропрацювала в правоохоронних органах, спромоглася на такі надбання, та звільнити його із займаної посади, проте не отримали відповіді», — йдеться у повідомленні ГО «Антикорупційний блокпост».

Громадські активісти спрямували звернення до депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності та депутатам-мажоритарникам Прикарпаття з вимогою проявити активну позицію та відреагувати на вказані факти. Таке звернення від «Антикорупційного блокпосту», зокрема, отримали депутати Ігор Фріс, Макс Бужанский, Григорій Мамка, В’ячеслав Медяник, Юлія Яцик, Микола Галушко, Володимир Тимофійчук, Едуард Прощук, Оксана Савчук, Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович, Андрій Іванчук, Олена Вінтоняк, Василь Мокан, Роман Мулик.

Варто зазначити, що восени минулого року Кабінет Міністрів заявив про ліквідацію Департаменту захисту економіки Нацполіції як корупційної структури. Рішення Кабміну прокоментував прем’єр-міністр Олексій Гончарук: «Ця одіозна структура не захищала бізнес, а систематично заважала йому працювати. Найчастіше через суд отримували ухвалу на проведення слідчих дій і починали обшук: витягували з офісу комп’ютери, бухгалтерію, а з каси — гроші, документи. Через це паралізували роботу підприємств, а потім вимагали у бізнесу “викуп”», передає «Урядовий портал».

Проте з невідомих причин справа зупинилася і Департамент досі функціонує.

Источник: “Антикор” 

Категорії: Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *