Глава ГУНП Запорізької області Лушпієнко і “кримінальні елементи”

8 Липня, 2020

Запорізький громадський діяч Олексій Херсон виклав на своїй сторінці в Facebook пост : “Глава ГУНП Запорізької області Лушпієнко пригрозив усім своїм співробітникам зупиняти машини, які прозвав “кримінальними елементами”, всіх хто не буде це робити – звільнять.”


Наказ начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області М. Лушпієнко, є очевидно незаконним рішенням, яке свідчить про спроби керівництва поліції штучно підвищити показники розкриття «злочинів» органами Національної поліції та вказує на можливий особистий інтерес.

По-перше, зупинка будь-якого транспортного засобу співробітниками поліції можлива лише у випадках, чітко передбачених ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію України». За відсутності підстав визначених цією статтею зупинка транспортного засобу є незаконною.

По-друге, проведення обшуку автомобіля є слідчою дією, яка потребує відповідного дозволу слідчого судді в межах кримінального провадження. Тобто, повинно бути кримінальне провадження з відповідної правовою кваліфікацією кримінального правопорушення. Слідчий в межах даного кримінального провадження звертається до суду із клопотанням про надання проведення обшуку у конкретному транспортному засобі, який належить конкретній людині та просить надати дозвіл на відшукання та вилучення певних чітко визначених речей.

Виключенням є ситуація, коли слідчий або прокурор проникають у володіння особи лише у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину (ч. 3 ст. 233 КПК України). В інших випадках проведення обшуку без дозволу слідчого судді є незаконним та є кримінально караним діянням.

По-третє, відношення тієї чи іншої людини до так-званих категорій «кримінальних елементів» за відсутності обвинувального вироку, є грубим порушенням презумпції невинуватості гарантованої ст. 62 Конституції України.

Отже, наказ начальника Головного управління М. Лушпієнко, є очевидно злочинним та у разі його реалізації, працівники поліції які будуть здійснювати його виконання вчинятимуть злочини, передбачені ст. 365, 372 КК України, за що в подальшому обов’язково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

До  списків потрапили автомобілі багатьох запорізьких громадських діячів, бізнесменів та волонтерів.

Категорії: Запоріжжя

Один коментар до “Глава ГУНП Запорізької області Лушпієнко і “кримінальні елементи””

  1. Владислав :

    Зачем вы людей в заблуждение заводите , есть такое понятие как «Поверхностный осмотр«, полиция может попросить открыть багажник и визуально осмотреть машину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *