Запорізька АЕС замовляє російські запчастини вартістю майже 4 мільйона

3 Серпня, 2020

“Запорізька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” замовила в естонської компанії ISG Supply OÜ постачання запасних частин до дизель-генераторної установки АСД-5600 вартістю 3,79 млн грн.

Згідно з тендерною документацією, фірма зобов’язується поставити до вересня поточного року запчастини виробництва АТ “Машинобудівна корпорація “Дизель-Енерго”. Відповідні запчастини використовують у випадку раптового знеструмлення АЕС. Їх виробником був петербурзький завод “Російський дизель”, який став банкрутом ще в 2000 році.

За даними ЗМІ, закупівля була проведена на безконкурсній основі з технічних причин. Замовник зазначив, що було проведено переговори з чотирма компаніями – ISG Supply OÜ (Естонія), VT Engineering d.o.o. (Хорватія), Inkla Trading & Engineering GmbН (Австрія) и «Мотортех» (Україна). Пергій відмовили через відсутність рішення про затвердження постачальника “Енергоатома” або згоди на проведення оцінки. Наразі проводиться повторна оцінка компанії.

Австрійська фірма отримала відмову у зв’язку з негативним досвідом постачання продукції ТОВ “Кінгісепський машинобудівний завод” для “Енергоатому” та його підрозділів. Постачальник двічі був неготовий до приймання та виявлення зауважень до процесу виробництво, невчасно поставив запчастини, які виявилися неякісними.

У липні ЗАЕС скасувала два тендери, які виграла австрійська компанія, через відсутність фінансування та неможливість укладення угоди. Третя закупівля перебуває на стадії розгляду. Крім того, ведеться приймання пропозицій на четвертий тендер, переможець якого має поставити запчастини виробника МК “Дизель-Енерго” або еквівалент. При цьому, “Енергоатом” оголосив тендер на 137 млн грн без відповідної умови.

Натомість, українська компанія не вказала продукцію, яку представляє. “Мотортех” не входить до переліку виробників, які створюють продукцію за документацією заводу “Російський дизель” (“МК “Дизель-Енерго”, “Кінгісепський машинобудівний завод”, VT Engineering d.o.o., Adriadiesel d.d. ).

Джерело: “Факти Запоріжжя

Категорії: Запоріжжя

Один коментар до “Запорізька АЕС замовляє російські запчастини вартістю майже 4 мільйона”

  1. Виталий :

    В желтушном заголовке – покупают российские запчасти, а в тексте – у эстонской фирмы. Что это за фейк?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *