Мінцифра и пенсійний фонд – що спільного? Зацікавилось НАБУ

Січень 8, 2021

Як повідомляє Цензор.НЕТ, Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України відкрити кримінальне провадження (ст. 364 ч.2 ККУ) за заявою ГО «Розумна сила» щодо вчинення посадовими особами Міністерства цифрової трансформації, Міністерства соціальної політики, Пенсійного фонду та окремими представниками Комітету Верховної Ради України з питань бюджету злочинів зі зловживання владою/службовим становищем під час впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління соціальною підтримкою населення (E-SOCIAL), що спричинило тяжкі наслідки.

І хоча сам проект E-SOCIAL доволі старий — зловживання стосуються сучасного періоду правління «слуг народу» і особисто самого віце-прем’єр-міністра Михайла Федорова.

Тепер їм «світить» (у разі доведення вини) позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Це вже друга кримінальна справа НАБУ, в якій фігурує Мінцифра — перша стосувалася справ «попередників» (див. СЕВ ОВВ хто вкрав гроші — арешти та обшуки в Мінцифрі).

Ми також писали раніше (див. Спасти рядового Федорова) що лише скасування ст. 366-1 ККУ «чудом спасло» цифрового віце-прем’єр-міністра Михайла Федорова від кримінального покарання за декларування недостовірної інформації (див. Помилочка вийшла — корупційний зальот Михайла Федорова).

Джерело: “Legal Informatics

Категорії: Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *