Арестович назвав причини, чому українська делегація ТКГ не повернеться до Мінська

24 Липня, 2021

Українська сторона не погодиться на поновлення очного формату переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу в Мінську через дві причини.

Про це на телеканалі “Україна 24” розповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, коментуючи відповідну пропозицію Росії.

“Я не знаю, чим вони керуються, але українська делегація керується двома речами. Перше, ми вважаємо, що епідеміологічна ситуація не дозволяє нам їхати в Мінськ, і ми воліємо залишитися в режимі відеоконференції. Друге – це ситуація в Білорусі, а саме те, що ми не визнали обраним президентом Лукашенка. Україна відмовила йому в праві презентувати білоруський народ. Тобто в такому стані їхати в країну і апелювати до її посередницьких послуг було б величезною помилкою. Думаю, ми залишимося в режимі відеоконференції поки”, – заявив Арестович.

Водночас він зауважив, що вибір іншого місця для переговорів замість Білорусі поки “має теоретичний характер”, тому що різні країни дотримуються різних епідеміологічних заходів.

“Я думаю, в найближчий час все залишиться в режимі відеоконференції. Що стосується країн, які могли б прийняти – це могли б бути нейтральні країни, які не є країнами НАТО. В Європі це Австрія, Швейцарія. Пропозиції різні лунали – від Польщі, Туреччини, але згоду мають надати всі сторони. Чи погодяться росіяни взагалі на перенесення – поки невідомо”, – додав радник української делегації в ТКГ.

Джерело: “Рубрика

Категорії: Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *