Ціни на газ у Європі обвалилися на 40% після рекордного стрибка

25 Грудня, 2021

Вітер, що посилився, підвищив вироблення вітряної генерації і за останні два дні обвалив ціни на газ у Європі на третину від історичного максимуму 21 грудня.

Оновлений прогноз погоди обіцяє регіону сильну відлигу останніми днями року, передає Інтерфакс-Україна.

Внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії в Європі 23 грудня зріс до 13,8% після тримісячного мінімуму у 5,52% 21 грудня, свідчать дані асоціації WindEurope.

Минулого тижня внесок вітряків у вироблення електроенергії в Європі становив у середньому 13,7%.

Учора торги газом (контракт “на день вперед”) на TTF завершилися на рівні $1485 за тисячу кубометрів. Вранці 24 грудня січневий ф’ючерс на TTF на біржі ICE Futures торгується на рівні $1300 за тисячу кубів.

Запаси газу в підземних сховищах Європи впали до 57,5% від місткості (дані на ранок четверга) – це на 17,3% нижче за середнє значення за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe. За газову добу 22 грудня відбір газу з ПСГ Європи склав 776 млн. куб. м, що є максимальним показником початку сезону відбору.

Як повідомлялося, у вівторок, 21 грудня, спотова ціна газу в Європі сягнула рекордних $2200 за тисячу кубометрів на тлі інформації про зупинку та розворот у реверс газопроводу “Ямал-Європа”, а також падіння вітрогенерації в регіоні.

Нагадаємо, у листопаді та грудні “Газпром” часто переривав транзит палива газопроводом “Ямал-Європа”, через що він переходить у реверсний режим – газ йде із заходу на схід. В останні кілька днів російський монополіст взагалі не прокачує газ за цим маршрутом.

Співрозмовники БЦ на ринку газу стверджують, що таким чином російський монополіст зацікавлений у підтримці високих цін на газ у Європі шляхом створення штучного дефіциту газу. Таким чином, “Газпром” також змушує ЄС прискорити введення газопроводу “Північний потік-2”.


Джерело: “Цензор

Категорії: Світ, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *