В окупований Приморськ купили томограф у постачальника з кримінальним минулим: до чого тут Злата Некрасова?(ФОТО)

19 Вересня, 2022
Останні декілька місяців видались плідними на укладання тендерів для медичних комунальних установ Запоріжчини. 
І в цій історії знову фігурує Злата Некрасова. Яким чином? Докладно у розслідуванні «Медінфо».

Щодня спостерігається подача заяв на закупівлі, вартість яких сягає неймовірних сум. Нашу зацікавленість викликав аукціон на придбання магнітно-резонансного томографа за 30 мільйонів гривень для одного із санаторіїв Запорізької області.

Що купив санаторій «Глорія»?

25 серпня 2022 року, на сайті електронних публічних  закупівель Prozorrо, комунальним некомерційним підприємством «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» Запорізької обласної ради, було оголошено тендер на придбання магнітно-резонансного томографа «для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини», очікуваної  вартості – 30 мільйонів гривень.

медоборудование

Згідно з медико-медичних вимог, замовник потребує прилад, який відповідає вимогам для дослідження усіх частин тіла, як в загальний медичній практиці, так в спеціалізованих дослідницьких цілях. Крім того, робоча напруженість поля прибора, повинна мати не менше 0,35 ±1% Тесла та повністю цифрову послідовність візуалізації.

техтребования апарата МРТ

Чи можливо доправити томограф в окупований Приморськ?

На перший погляд, нічого непересічного, крім шаленого цінника, немає. Проте подивимось на адресу місцеперебування самого санаторію – місто Приморськ, вул.Курортна, 83.

Нагадаємо, що південна частина Запорізької області була окупована російськими загарбниками з перших днів повномасштабного вторгнення, у тому числі й місто Приморськ. Серед іншого відомо, що рашисти облаштовуються та мешкають на базах відпочинку, не виключено, що приміщення санаторію наразі займають солдати армія росії.

Однак попри цей факт та те, що охочих поїхати до окупованого міста «поправити» своє здоров’я буде мінімальна кількість, санаторій «Глорія», раптом, наприкінці літа, конче нагально має потребу в апараті МРТ та оголошує багатомільйонний тендер. До речі, він проводиться по спрощеній процедурі закупівлі.

Згідно з наказом, аукціон оголошений у зв’язку з «додатковою потребою  в закупівлі товарів, робіт та послуг, керуючись постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт та послуг в умовах воєнного стану». Тобто некомерційний заклад хоче придбати томограф для воєнних потреб, проте чиїх саме, якщо місце знаходиться в окупації – невідомо. Також дивовижно те, що у тендері вказана кінцева дата постачання товару – 21 листопада 2022 року. Може керівництво «Глорії» знає дещо більше, ніж всі, та передрікає  скору деокупацію частини запорізького краю?

приказ Глория

Однак ні, у додатковій тендерній документації знаходимо примітку з місцем поставки, де вказано, що:
«У разі неможливості здійснення поставки товару за вказаною адресою у зв’язку з введенням воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» покупець має право після проведення торгів в односторонньому порядку визначити у якості місця поставки товару будь-який населений пункт в межах території України (із зазначенням конкретної адреси)».

Якщо все ж таки заклад не знає, що буде у листопаді, навіщо замовляти МРТ за чималі кошти зараз?

Кримінальний бекграунд «Медгаранту»

Єдиним учасником аукціону стала компанія «Медгарант», яка не торгуючись, погодилась на запропоновану суму.

Медгарант

За даними «Youcontrol» Товариство з обмеженою відповідальністю «Медгарант» зареєстроване у місті Київ та надає послуги оптової торгівлі, у тому числі парфумерії, косметики та інших видів роздрібної торгівлі поза магазинів, торговельних наметів та ринків. У судовому реєстрі ця компанія має 73 рішення, два з яких кримінальні та відбулись за останній рік.

Згідно з ухвалою суду «Медгарант» було помічено у корупційних схемах з надання послуг КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради», де заклад без оголошеного тендеру придбав у ТОВ рентгенівську систему, на загальну суму 6,4 млн грн, «з приблизною націнкою в 300%, для отримання надприбутку та повернення частини грошових коштів до медичних закладів та/або органів влади у формі відкатів» – йдеться у документі. Аналогічна ситуація склалась із закупівлею рентгенівського апарату для  Національного Інституту раку.

суд томограф

У відкритих джерелах Інтернет, ми намагались розшукати примарний цінник на магнітно- резонансний томограф, з аналогічними або схожими технічними характеристиками. По запиту ми отримали середню суму апарату – від 8 до 11 мільйонів гривень.

До чого тут Злата  Некрасова?

Нагадаємо, ми писали про те, що запорізький волонтер Рудольф Акопян на своїй сторінці у Фейсбуці розмістив інформацію про те, що до тендерних закупівель для санаторію «Глорія» причетна заступник голови ЗОДА Злата Некрасова.

Згідно з її трудовою діяльністю, вказаній на офіційній сторінці ЗОДА, пані Некрасова з 2019 по 2020 рік обіймала посаду юрисконсульта у санаторії «Глорія», а з 2020-2021 була фахівцем саме із публічних закупівель. З того самого року посадовиця перейшла в ЗОДА на посаду помічника голови обласної державної адміністрації патронатної служби апарату Запорізької обласної державної адміністрації,а згодом стала заступницею голови Запорізької обласної державної адміністрації. Однак, як стверджує Рудольф Акопян, за інформацією Prozorrо у тендерах некомерційного підприємства «Санаторія медичної реабілітації «Глорія» за 2022 рік, контактною особою з питань закупівель є Бабина Ганна Валеріївна, а от номер телефону зазначено саме Злати Некрасовї.

акопян фб

Наша редакція вирішила перевірити цей факт за допомогою мобільної програми «Getcontact». Зазначивши відомий номер, програма видає ім’я його власника. Результат ви можете побачити на фото.

Нагадаємо, Злата Некрасова та ряд запорізьких можновладців, фігурують у кримінальному впроваджені щодо розкрадання гуманітарної допомоги в області. Наразі ведеться слідство.

злата некрасова

Непрозорі схеми медичних закладів Запорізької області набирають обертів, чи варто чекати тендерних закупівель від інших медичних закладів окупованих міст та селищ – питання. А те, куди направиться 30-ти мільйонний апарат МРТ та чи існуватиме він взагалі, будемо стежити за розвитком подій.Автор: Дар’я

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *