СБУ виявила в УПЦ МП мільйони готівки, громадян Росії з «сумнівними» документами та літературу про «царя» і «єдиний народ» (ФОТО)

23 Листопада, 2022

Крім того, за даними СБУ, на території Києво-Печерської Лаври під час обшуків перебував 32-річний громадянин України, ймовірно причетний до протиправної діяльності проросійського інформаційного агентства «Антван». При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії Antvan Group – громадянина Росії Олександра Орлова, який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. За словами СБУ, це майно наразі заарештоване у межах кримінального провадження.

Крім того, під час обшуків СБУ виявила проросійську літературу, яку використовують для навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира». 

Як видно із фотографій, оприлюднених СБУ, серед проросійської літератури, знайденої у монастирях УПЦ МП, є зокрема журнал 2014 року «Русский дом» — «журнал для тех, кто любит Россию» – із передовою статтею «Предчувствие Новороссии», газета «Русский вестник» з гаслом «За веру, царя и отечество» 2020 року, брошури «Русская идеология» 2007 року, листівки зі словами московського патріарха Кирила про «спільну багатовікову історію» та гаслами «Єдиний братній народ! Єдина православна віра! Єдина країна!».

Крім того, правоохоронці виявили у монастирі готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

СБУ каже, що передасть усі матеріали на відповідні експертні дослідження.

Спецслужба наголошує, що обшуки відбувались згідно з чинним законодавством і що СБУ «дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України».

Нагадаємо, 22 листопада Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та Національною гвардією прийшли з обшуками на території Києво-Печерської лаври.

Того ж дня правоохоронці навідались до Корецького Свято-Троїцького монастиря УПЦ МП, жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері (село Серники Зарічненського району) та на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ.

Категорії: общество, Світ, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *