Пам’ятника Катерині ІІ в центрі Одеси більше не буде

30 Листопада, 2022

Замість постаменту дизайнери пропонують зробити фонтан. Головною ідеєю проєкту є  збільшення пішохідної частини площі й додавання нових місць для сидіння. Також додаються нові дерева обабіч площі, але так, щоб не перекривати вид на фонтан, на дюка, та з дюка на фонтан. Сама площа може використовуватись для концертів та ярмарок. Залишається проїзд у Воронцовський провулок та місця для паркування вздовж будівель. Для зручного заїзду у двори через пішохідну зону планують поставити автоматичні підземні боларди.

Концепція організації простору

Великі фонтани, 57 нових дерев в ґрунті, та 10 — у садках допоможуть під час літньої спеки та зроблять площу більш природною. Це має надати площі більш живого виду та навіть збільшить її відвідуваність. Місцевий бізнес краще працюватиме та сплачуватиме більше податків.

Нагадаємо, що сьогодні, 30 листопада, на сесії міськради депутати вирішили, що пам’ятники Катерині ІІ та Суворову перенесуть у спеціально обладнане місце у парку Савицького. 20 жовтня було завершено електронне опитування з питання вирішення долі пам’ятника “Засновникам Одеси”. Воно проводилось на вебпорталі “Соціально активний громадянин” з 20 вересня по 20 жовтня 2022 року включно. Майже чотири тисячі одеситів підтримали знесення пам’ятника Катерині ІІ. У четвер, 27 жовтня, президент рф згадав Одесу та висловився про пам’ятник Катерині II.

Категорії: культура, Світ, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *