«Гра в мовчанку»: ЗОВА й досі не готова відповісти за розкрадену гуманітарку (ФОТО)

1 Травня, 2023

Запорізькі посадовці, які причетні до розкрадання гуманітарної допомоги іноземного походження, роблять усе, аби приховати деталі злочину.

Під час торішнього травневого скандалу щодо розкрадання гуманітарки місцева громадська організація «Запорізький центр розслідувань» просила обласну владу надати інформацію щодо обсягів і процесу розподілу гуманітарної допомоги.

Тоді у Запорізькій обласній військовій адміністрації відповіли, що нічого не скажуть, оскільки на те є розпорядження голови, в якому йдеться: «нічого не казати до завершення воєнного стану». Самого документу не було на офіційному сайті державної структури.

Відсутність відповідей на запитання та доступу до публічної інформації пояснювалася розпорядженням тодішнього голови обласної військової адміністрації, у якому йшлося:

«Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», «Законом України «Про доступ до публічної інформації», Указом Президента України від 24.02.2022 N° 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у звʼязку із військовою агресією Російської Федерації проти України та запровадженням воєнного стану ЗОБОВ’ЯЗУЮ: Відстрочити до припинення в Україні воєнного стану надання відповідей на запити щодо надання публічної інформації відповідно до частини 6 статті 22» Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Нещодавно новий голова ЗОВА Юрій Малашко скасував, все ж таки, існуюче розпорядження Старуха, та надав усі відповідні документи. Тепер інформація ЗОВА знову має бути публічною.

Є офіційна ухвала Вищого адміністративного суду про причетність запорізьких посадовців до розкрадання гуманітарної допомоги іноземного походження, а саме: 22 морських контейнери, 389 залізничних вагонів та 220 вантажівок. Однак офіційного коментаря від відповідального за цей випадок Олександра Старуха громадськість так і не дочекалася.

ЗОВА тепер наче має відповідати на запити ЗМІ, проте на запит щодо гуманітарної допомоги відповідь від чинної влади все ще не надійшла.

ДЖЕРЕЛО:https://actual.today/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *