Карасі були прямо у хаті. У Запоріжжі вода зайшла у домівки людей, рибу ловлять руками і вудкою (фото, відео)

4 Травня, 2023

Так зараз виглядає риболовля у Запоріжжі. Прямо на асфальтованій дорозі плавають коропи і карасі. А у декого риба була навіть у хаті. Про велику воду та біду на Запоріжжі, розповідає Дніпровська панорама з посиланням на Акцент.

У Запоріжжі жителі плавневої зони Домаха поблизу Південного мікрорайону міста потерпають через підняття рівня води у Дніпрі. Він тут настільки високий, що понад 150 будинків залишаються фактично ізольваними від суші, риба тут запливала прямо до осель запоріжців і ловиться ентузіастами поблизу посадкових дерев. 

Дорогою на Домаху там де рівень води майже по двері автомобіля, рибалок із підсаками і навіть вилами. Вони розповідають, що бачили тут карасів і навіть коропів, але спіймати рибу вдається не кожному. До слова, місцями рівень води на дорозі, сягає 1 метра.

водаа1

«У середині 90-тих років було таке затоплення. Теж рівень річки Дніпро заплавної частини Каховського водосховища так підіймався. Ходили до домівок у чоботях, брали дітей на руки. А зараз уже і чоботи не допоможуть. Тільки спецтранспорт, великі авто або човни», — розповідає Іван Мороз, житель Домахи.

Високий рівень води тут спостерігають вже 10 днів, при чому він не є постійним: вода спадає зранку і збільшується протягом дня. Лісові грунти впитують її.

«Вода позаходила у будинки. Все майно евакуйовано частково засобами свого особистого транспорту, частково люди позаносили їх на більш високі місця. Ми відносимося з розумінням, але чекаємо, що хоч якось зменшать подачу води (ред. на ДніпроГЕС). Ми зараз заручники такої форс-мажорної ситуації», — каже Іван.

водаа2

 на базі відпочинку «Домаха» на постійній основі мешкають люди, у тому числі переселенці з територій, які знаходяться в окупації або під щоденними обстрілами. Також там мешкають люди похилого віку і домашні тварини. Допомагають із забезпеченням людей, які залишилися, представники Запорізького Рибоохоронного Патруля і Водної поліції. 

«Зараз ми не можемо проїхати, а тут у мене всі речі. Будемо сподіватися, що рівень не підніметься ще вище…

… Карасі були прямо у хаті» — розповідає місцевий житель Валентин Миколайович.

Запорізький рибоохоронний патруль нагадує, що звертатися за допомогою слід на гарячу лінію (067)-622-04-66.

«Допомагаємо з евакуацією людей, тварин і майна.Працюємо 24/7. Звертайтеся за допомогою» — нагадує головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів Запорізького рибоохоронного патруля Богдан Перепелиця.

Категорії: Запоріжжя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *