РФ, імовірно, сама влаштувала “напад” на Кремль – ISW

4 Травня, 2023


Російська влада інсценувала атаку, щоб посилити увагу населення до війни та створити умови для ширшої мобілізації суспільства.

Росія, ймовірно, інсценувала удар безпілотниками по Кремлю, намагаючись створити умови для ширшої мобілізації суспільства. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 3 травня.

“Декілька ознак свідчать про те, що удар був цілеспрямовано організований. Російська влада нещодавно зробила кроки щодо посилення внутрішніх можливостей ППО Росії, зокрема й у самій Москві, і тому вкрай малоймовірно, щоб два безпілотники могли пробити декілька ешелонів ППО і вибухнути або бути збитими просто над серцем Кремля в спосіб, який дозволив зафіксувати вражаючі кадри, вдало захоплені камерою”, – зазначили аналітики.

Вони вважають, що негайна, узгоджена та скоординована реакція влади РФ на інцидент свідчить про те, що напад було підготовлено всередині країни.

“Кремль негайно звинуватив Україну в проведенні теракту, і російські офіційні відповіді швидко згуртувалися навколо цього звинувачення. Якби атака безпілотників не була внутрішньо організованою, це було б несподіванкою… Зокрема, Кремль не зміг дати своєчасну та послідовну інформаційну відповідь на інші військові приниження, створені не ним самим”, – йдеться в огляді.

В ISW наголосили, що швидка та послідовна презентація офіційного російського наративу навколо удару свідчить про те, що Росія влаштувала цей інцидент у безпосередній близькості до свята 9 травня і може використати його “щоб представити війну в Україні як екзистенційну для внутрішньої аудиторії Росії та підготуватися до ширшої мобілізації”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *