Журналісти отримали свідчення про перебування викраденого українського журналіста у російській в’язниці

4 Травня, 2023

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) отримала свідчення, які стверджують, що кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк був викрадений російськими окупантами у березні 2023 року на Київщині та залишається під вартою в росії попри офіційні заперечення.

Про це йдеться на сайті організації.

Так, 3 березня росіяни затримали Дмитра та його батька у селі Козаровичі, що на Київщині. Через вісім днів батька звільнили, а сина — ні. Відтоді родина журналіста у вересні отримали єдину звістку від нього, яка була датована ще 14 квітня 2022 року. У ній він писав, що живий.

Один український військовий розповів, що разом з Хилюком перебував з 12 березня у створеній росіянами в’язниці в аеропорту Гостомеля. Там окупанти утримували заручників у величезних промислових холодильниках.

Інший військовий, офіцер української розвідки Юрій, розповів, що також ,ed затриманий. Коли його перевели в СІЗО №2 у місто Новозибков Брянської області рф, Хилюк вже був там. Юрій запам’ятав імена, які українські полонені змушені були вимовляти вголос охоронцям. Одне прізвище було «Хилюк»

Ще одне свідчення дав солдат. Він сидів у камері, сусідній із Хилюковою. За його словами, спочатку репортера утримували разом іншими людьми у спільній камері у старій будівлі в’язниці, а потім у квітні 2022 року його перевели до камери 42.

Потім Хилюка помістили в ізолятор принаймні до кінця травня. росіяни регулярно допитували журналіста про його діяльність, звинувачуючи в поширенні «української пропаганди» та «роботі проти росії». Хилюка неодноразово били.

Загалом RSF опитала п’ятьох свідків, які підтверджують перебування Хилюка в СІЗО в Новозибкові у 2022 році. Наприкінці лютого 2023 року «Репортери без кордонів» поспілкувалися із джерелом у СІЗО Новозибкова, яке має доступ до всіх камер старого корпусу.

Як стверджувало джерело, Хилюк не був у цій частині СІЗО з початку січня. «Репортери без кордонів» не змогли встановити поточне перебування журналіста.

Журналісти мали доступ до листа від слідчого комітету росії, який наполягає, що «головне слідче управління не має інформації про порушення кримінальної справи проти» Хилюка. Тож офіційно журналіст росіянами не затриманий і не притягнутий до кримінальної відповідальності. 

«Для них його ніби не існує», — каже координатор громадської організації «Медійна ініціатива за права людини» Тетяна Катриченко, яка стежить за справою Хилюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *